המלצות והסברים על האתר

  מומלץ לצפות באתר בדפדפן google chrome.

  גלריות תמונות של מוצרים - ניתן למצוא בכל סוף דף תוכן.

  להזמנת מוצר היכנסו לטפסי ההזמנה (בעמוד הראשי למטה)

  צרו עמנו קשר בטופס פנייה מהירה או בצור קשר

פתח להסבר על האתר
  This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

ניתן לפנות אלינו במייל בלבד, עימכם הסליחה

אתר שומר שבת

אחת המסורות העתיקות והיפות ביותר שקיימות עד עצם היום הזה, היא מסורת חגיגת החינה לפני החתונה. במשך עשרות שנים יוצאי עדות המזרח בחרו לוותר על הפקת אירועי חינה, אך כיום כחלק מהמגמה הכללית של חזרה למקורות, מסורת יפה זו קמה לתחיה ומאות משפחות עורכות אירועי חינה על מנת להוסיף ממד אוריינטאלי מסורתי לחגיגת החתונה המודרנית.

כמענה לביקוש, הוקמו מקומות מיוחדים לחינה מתוך הבנה כי בחגיגות הללו יש צורך באווירה מיוחדת ובמיקום אוטנטי שמאובזר באלמנטים דקורטיביים נכונים ומספק את השירותים המיוחדים. מי שמחפש היום מקום לחינה מופתע לגלות כי קיימת נישה של אולמות אירועים ומסעדות אשר הוסבו למקומות לחינה על פי דרישת הקהל ועל פי הציפיות של בני העדות השונות.

 

אילו מקומות מיוחדים לחינה ניתן לפגוש היום

 

מקומות לחינה מתאפיינים בעיצוב אוריינטאלי, בצבעוניות עשירה ובשימוש נרחב בצבע זהב. בכל מקום שהותאם במיוחד לאירוח אירועי חינה תמצאו פינות ישיבה מרופדות עם קטיפה וכריות עם רקמה, נברשות מפוארות ושולחנות עם מפות משי. מכיוון שלכל עדה מאפייני חינה הייחודיים לה, במקומות שמארחים אירועי חינה שמים דגש על התאמת העיצוב והאווירה לעדה של החוגגים. רוב המקומות מעוצבים כאוהל מפואר עם ריהוט בסגנון עתיק שמיובא במיוחד ממדינות שונות ברחבי צפון אפריקה. שטיחים מפוארים, מפות רקומות והמון קטיפה ומשי יוצרים במקומות הללו את האווירה שמחזירה את החוגגים אחורה בזמן לתקופה שבה אבותינו חתמו על ברית הנישואים בעזרת סגולות החינה.

 

מה חשוב שיהיה במקום שבו תתקיים החינה

 

האווירה היא כמובן הדבר החשוב ביותר ליצירת חגיגת החינה האוטנטית ביותר, לכן כאשר בוחרים מקום לחינה כדאי לוודא כי יש בו את העיצוב הנכון בצבעים נוצצים ואת הכיסאות המלכותיים לבני הזוג שמזכירים כס מלכות. כמו כן, חשוב שהמקום יהיה מרווח מספיק על מנת להגיש בו מאכלים מסורתיים וגם לרקוד. פינה שבה יוגשו המטעמים המיוחדים של חינה צריכה להיות מאובזרת בעמדות הגשה מעוצבות שתואמות לעיצוב האוריינטאלי של המקום. אחד המנהגים הקשורים לחינה נקרא ״תהלוכת הנרות״ שמתחילה מכניסת החתן והכלה לאולם כשהם לבושים בבגדים מסורתיים ונישאים על גבי כרכרה או מובלים על גבי אפיריון. זהו מחזה מרהיב ביופיו שיושג רק במקום שערוך לכך, כלומר במקום שבו יש את האביזרים ואת הריהוט הדרושים לתהלוכה. גולת הכותרת בחגיגות החינה היא הביגוד המסורתי שבו מופיעים בני הזוג ומשפחותיהם הקרובה. באולמות ובמסעדות המותאמים במיוחד לאירועי החינה יציעו לכם לשכור ביגוד כזה למטרת האירוע בעלות לא גבוהה.

 

חזרה לראש העמוד